wtorek, maj 21, 2019

60290335 165261004495226 5455882477774045184 n14 maja br. delegacja mieszkanek naszego Domu na czele z Panią Dyrektor wzięła udział w jubileuszowej XVIII Majówce Integracyjnej pn. „Dozwolone od lat osiemnastu – szalone lata 60 - te.” zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta przy ul. Szpitalnej w Tarnowie. Zabawa była przednia. Organizatorzy zadbali o fantastyczną atmosferę i niezapomniane wrażenia. Wspaniały występ artystyczny, pyszny jubileuszowy tort, atrakcyjne konkury i zabawy utrzymane w konwencji lat 60- tych.

Czytaj więcej...

IMG 3885„Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
Przed pamiątką chyląc głowy.
Gdyż… Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem.”

                                                                             Józef Piłsudski

Czytaj więcej...

IMG 3753Wielka Sobota to dla chrześcijan czas oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa, dlatego w tym dniu święci się pokarmy na stół wielkanocny. Pokropienie pokarmów wodą święconą przywołuje w naszej świadomości chrzest, przez który zostaliśmy włączeni we Wspólnotę Kościoła - a więc Mistycznego Ciała Chrystusa. Poświęcone pokarmy przypominają nam natomiast, że Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wszystkich chlebem życia.

Czytaj więcej...

IMG 3679„Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra, a w naszych sercach radość trwa.”

Wielkanoc to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Jak wskazuje nazwa, to Wielka Noc, bo właśnie w nocy – z Wielkiej Soboty na Wielka Niedziele - świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, pokonanie śmierci i rozpoczęcie nowego  życia.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 66